Kompetens och engagemang som ger resultat

Kontakt

Öppettider

Måndag-Torsdag       8.30-16.00

Fredag                     8.30-15.00

Lunch                      11.30-12.30

Välkommen till oss!

LR Revision & Redovisning Nyköping AB
Brunnsgatan 5 B
61132 Nyköping

Tel 0155-205690
Fax 0155-218722

Anna Ericsson

Kontorsansvarig

Direktnr 0155-20 56 97
E-post anna.ericsson@lr-revision.se

Conny Assarp

Redovisningskonsult & Lantbruksekonom

Direktnr 0155-20 56 99
E-post conny.assarp@lr-revision.se

Arne Westerlund

Auktoriserad redovisningskonsult

Direktnr 0155-20 56 98
E-post arne westerlund@lr-revision.se

Lars-Åke Svensk

Revisor

Direktnr 0155-20 56 92
Mobil 070-604 06 80
E-post lars-ake.svensk@lr-revision.se

Tina Andersson

Auktoriserad redovisningskonsult

Direktnr 0155-20 56 95
Mobil +46 (0)70-300 74 42
E-post tina.andersson@lr-revision.se

Stefan Klein

Revisorsassistent

Direktnr 0155-20 56 94
Mobil +46 (0)70-206 50 25
E-post stefan.klein@lr-revision.se

Chatarina Pettersson

Redovisningskonsult

Direktnr 0155-20 56 93
Mobil +46 (0)70-305 56 93
E-post chatarina.pettersson@lr-revision.se

Patrik Ericsson

Godkänd revisor

Direktnr 0155-20 56 96
Mobil +46 (0)70-655 10 20
E-post patrik.ericsson@lr-revision.se

Aktuellt

FARs Allmänna villkor om rådgiviningstjänster

Läs mer här

FARs Allmänna villkor om revision av svenska företag och organisationer

Läs mer här

Våra Sommartider 2016

Här ser du våra Sommartider 2016. Välkommen till oss!

Stor höjning av skatt på drivmedel, hur man definierar en arbetsplats och regler för dricks mm.

Mycket nyttigt att ta del av i vårt senaste Nyhetsbrev, nr 4!

God Jul & Gott Nytt År!

Under jul- och nyårsveckorna är kontoret stängt. Vi är tillbaka igen den 7 januari 2016. Kontakta oss gärna då.

Ändring av årsredovisningslagen inför 2016 och info om hur revisionsberättelsen påverkas av nya ställningstaganden

Vårt Nyhetsbrev Banker nr 2 2015 hjälper dig reda ut vad som gäller

Skatter och personalliggare i byggverksamhet – få koll på nyligen framlagda budgetpropositionens innehåll

Läs vårt Nyhetsbrev nr 3 2015